11 LISTOPADA W NASZEJ GMINIE - 11 LISTOPADA 2013

desc

 

Uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Moszczenicy rozpoczęły się już w piątek - 8 listopada - Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy była gospodarzem II Gminny Bieg Niepodległości pod patronatem wójta Marcelego Piekarka. Na godz. 8 zaplanowano uroczystą akademię, a po niej rozpoczęły się zgłoszenia zawodników, którzy pobiegli na dystansie 500, 800, 1000 i 1500 metrów. 11 listopada o godz. 10 odprawiono mszę święta w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczenicy Uroczystosci oficjalne rozpoczeły się na scenie GOKiS o godz 17.00. A pojawili się na niej artysci Teatru Muzycznego z Poznania, którzy wprowadzili wszystich w "Zaczarowany świat operetki i muzyki".

 

Obejrzyj galerię zdjęć »

 

DOŻYNKI POWIATOWE - 15 WRZEŚNIA 2013

desc

 

Barwny korowód dożynkowy przeszedł z pobliskiego kościoła na scenę przy Gminnym Ośrodku Kultury w Moszczenicy. Tam odbyły się tradycyjne obrzędy dożynkowe. Na moszczenickiej ziemi przywitał wszystkich jeden z gospodarzy święta plonów – wójt gminy Moszczenica. - To wielkie święto dla wszystkich rolników z całego powiatu piotrkowskiego – mówił Marceli Piekarek. - Jestem zaszczycony, że na 40-lecie istnienia gminy Moszczenica, impreza tej rangi odbywa się po raz pierwszy w naszej gminie. Czas dożynek to czas podziękowań bożej opatrzności za obfite plony, a jednocześnie prośba o dalszą opiekę nad polską wsią. „Nawet za chmurne i deszczowe dni, za wszystko, Panie dziękujemy Ci”. Gośćmi święta są parlamentarzyści, przedstawiciele wszystkich gmin powiatu piotrkowskiego oraz wielu mieszkańców Moszczenicy i okolicznych miejscowości. Starostami tegorocznych Dożynek Powiatowych byli Monika Woch z gminy Grabica i Jarosław Jaśkin z Kosowa. Przewodniczący Rady Powiatu Piotrkowskiego Ireneusz Czerwiński przedstawił sylwetkę Zasłużonego dla Powiatu Piotrkowskiego. Tytuł ten przypadł w tym roku generałowi Stanisławowi "Burzy" Karlińskiemu. W programie imprezy były występy regionalnych zespołów, a gwiazdami wieczoru był duet MKwadrat oraz Robert Rozmus Show.

 

 Obejrzyj galerię zdjęć »

 

FESTYN RODZINNY - 14 WRZEŚNIA 2013

desc

 

Jarmark, wesołe miasteczko oraz gotowanie z Jankiem Paszkowskim to jedne z atrakcji sobotniego festynu rodzinnego w Moszczenicy. Wśród atrakcji znalazły się m.in. festyn sportowo-rekreacyjny LZS, wesołe miasteczko, występ orkiestry dętej ze Srocka oraz wspólne gotowanie z Jankiem Paszkowskim z programu MasterChef. Gwiazdą wieczoru był zespół Intercontinental. Na koniec uczestnicy bawili się na dyskotece pod gwiazdami prowadzonej przez Dj Bartka. Festyn rodzinny w Moszczenicy przebiegał pod hasłem "Bawmy się razem".

 

 Obejrzyj galerię zdjęć »

 

DZIEŃ Z GOK-IEM - 22 SIERPNIA 2013

desc

 

22 sierpnia 2013r. Gminny Ośrodek Kultury był organizatorem imprezy podsumowującej cykl wyjazdów i zajęć wakacyjnych przeprowadzonych przez GOK. Z myślą o dzieciach, przygotowano specjalny program, na który składały się: występ teatru "Psikus" z Łodzi, ktory wystawił przedstawienie pt. "Król elegant", zabawy w "dmuchanym miasteczku", jazda na mechanicznym byku oraz konkurs karaoke. Ponadto dla każdego dziecka przygotowano słodką niespodziankę.

 

 Obejrzyj galerię zdjęć »

 

WYCIECZKA DO KAZIMIERZA - 27 LIPCA 2013

desc

 

W sobotę 20.07.2013r odbyła się wycieczka do Kazimierza Dolnego i Puław organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Moszczenicy. Zespół pałacowo-parkowy dawna rezydencja książąt Czartoryskich był największą atrakcja w Puławach. Uczestnicy w Kazimierzu Dolnym mieli okazje zwiedzić Muzeum przyrodnicze „w Starym spichlerzu”, następnie cała grupa przejechała meleksami do korzeniowego wąwozu. celem wycieczki było również zwiedzanie starego miasta ,rynek, Zamek i baszta ,góra III krzyży. uczestnicy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

 

 Obejrzyj galerię zdjęć »

 

SPŁYW KAJAKOWY - 22 CZERWCA 2013

desc

 

Na trasie Biała –Barkowice odbył się pierwszy w tym roku spływ kajakowy organizowany dla mieszkańców gminy przez Gminny Ośrodek Kultury w Moszczenicy. Udział wzięło 35 osób. Przy wspaniałej pogodzie i jeszcze lepszym humorze wszyscy uczestnicy dotarli do mety aby przy ognisku pożywić się kiełbaskami i zapisać na następny spływ w dniu 6 lipca na trasie Przedbórz- Łęg Ręczyński.

 

Obejrzyj galerię zdjęć »

 

PIKNIK ŚWIĘTOJAŃSKI - 21 CZERWCA 2013

desc

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii... fot: Anna Zasępa

 

 Obejrzyj galerię zdjęć »

 

TKACZE NA PODIUM - CZERWIEC 2013

desc

 

Artyści z Gminnego Ośrodka Kultury w Moszczenicy zdobyli nagrody i wyróżnienia podczas XXXV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej Przedbórz - Góry Mokre 2013. Weronika Nowak zdobyła drugą nagrodę w kategorii dzieci i młodzież, natomiast kapela ludowa Tkacze była druga w kategorii zespołów ludowych i kapel.

 

RAJD ROWEROWY - 15 CZERWCA 2013

desc

 

W ubiegłą sobotę odbył się pierwszy tegoroczny rajd rowerowy zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Moszczenicy. Trasa rajdu zaplanowana została na trasie Moszczenica - Wolbórz. Po dotarciu do celu uczestnicy spotkali się z panią burmistrz Wolborza – Elżbietą Ościk, która osobiście , również jadąc rowerem, poprowadziła wycieczkowiczów pokazując najciekawsze miejsca warte bliższego poznania. Na zakończenie pani burmistrz zaprosiła uczestników na poczęstunek. W imieniu wszystkich biorących udział w rajdzie chciałbym serdecznie podziękować pani dyrektor biblioteki miejskiej - Magdalenie Wnukiewicz, panu Andrzejowi Kotlickiemu- pasjonatowi z Pożarniczego Centrum Historyczno-Edukacyjnego Ziemi Łódzkiej w Wolborzu a przede wszystkim pani burmistrz Elżbiecie Ościk za serdeczne przyjęcie i wzorowe pełnienie roli przewodnika po przepięknym Wolborzu . Zapraszamy na następną rodzinną wycieczkę rowerową tym razem nad Zalew Sulejowski do Barkowic.

 

WYCIECZKA DO BAŁTOWA - 14 CZERWCA 2013

desc

 

W dniu 14.06.2013r. odbyła się wycieczka do Parku Rozrywki w Bałtowie zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Moszczenicy. Uczestnicy wycieczki zwiedzali: Żydowski Jar, galerię wyrobów artystycznych i ludowych „Stary Młyn”, Park Jurajski, w którym znajduje się ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń - wszystkie naturalnej wielkości, kino 3D oraz 5D. Uczestnicy spędzili również czas w Parku Rozrywki, który przygotowany jest z myślą o zapewnieniu rozrywki całej rodzinie. Jako ostatni punkt programu zaplanowano zwiedzanie Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej, w którym zorganizowane było ognisko z kiełbaskami. W godzinach wieczornych cała grupa powróciła do Moszczenicy zadowolona z ciekawie spędzonego dnia. DZIEŃ Z TUWIMEM - 3 CZERWCA 2013

desc

 

W związku z obchodami Roku Tuwima dnia 03 czerwca 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Moszczenicy odbyła się impreza promująca wśród dzieci i młodzieży twórczość Juliana Tuwima. Pomysł powstał podczas rozmowy polonistki p. Lidii Sacińskiej i bibliotekarki p. Ilony Malasińskiej (obie z Gimnazjum im. St. Małachowskiego w Moszczenicy), która miała miejsce po konferencji zorganizowanej przez WODN w Piotrkowie Tryb. Cały spektakl przygotowali uczniowie z Gimnazjum oraz członkowie koła teatralnego z GOK pod opieką nauczycieli i instruktora. Do udziału zaproszono dzieci z klas 0 ze Szkoły Podstawowej w Moszczenicy oraz przedszkola "Boguś", "Stokrotka" i "Krasnal". Najmłodsi mieli możliwość poprzez zabawę poznać wiersze Juliana Tuwima. Dzieci m.in. ciągnęły rzepkę, siedziały w kolorowych wagonikach lokomotywy, recytowały znane im wiersze. W występie wzięło udział 50 osób, a specjalnym gościem był Pan Marceli Piekarek, wójt Gminy, który odczytał dzieciom wiersz pt. "Dyzio Marzyciel" i złożył życzenia z okazji sobotniego Dnia Dziecka. Na scenie wystąpił również dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pan Jerzy Korytkowski. Za interpretację wiersza "W aeroplanie" został nagrodzony gromkimi brawami. .

 

Obejrzyj galerię zdjęć »

 

PIOTRKOWSKA PANORAMA TANECZNA - 2 CZERWCA 2013

desc

 

Dnia 02.06.2013 odbyła się Piotrkowska Panorama Taneczna "O złotego Piotrka" pod patronatem Prezydenta miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Impreza ma na celu skonfrontowanie dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych różnych ośrodków kulturalnych oraz szkół z terenu Piotrkowa Trybunalskiego, powiatu piotrkowskiego, a także regionu. W tegorocznej edycji wyróżnienie otrzymał zespół z Gminnego Ośrodka Kultury w Moszczenicy "Project Dance" występujący w kategorii Miniatura (do lat 12). Natomiast w kategorii Disco dance (do 12 lat) ww. zespół zdobył drugie miejsce.

 

OD KUJAWIAKA DO OBERKA - 26 MAJA 2013

desc

 

26 maja w Sieradzu odbyły się XII Spotkania Folklorystyczne Polski Centralnej "Od kujawiaka do oberka, autentyzm i inspiracje". Spotkania mają na celu ochronę i kultywowanie bogactwa tradycyjnej kultury ludowej oraz zainspirowanie młodych wykonawców do korzystania ze źródeł autentycznego rodzimego folkloru. Artyści prezentują tam inspiracje, których tworzywem jest autentyczna muzyka i pieśni pochodzące z tradycyjnego folkloru regionów Polski Centralnej. W tegorocznej edycji przedstawiciel Gminnego Ośrodka Kultury w Moszczenicy, pan Mieczysław Czapla - skrzypek z Gazomii Nowej, zdobył trzecią nagrodę wykonując utwory: "Chodzony", "Czemu żeś mnie matuleńko", "Oberek", "Różyczki", "Polka" oraz "Bagatelka".

 

DZIEŃ MAMY - 26 MAJA 2013

desc

 

W dniu 26 maja 2013r. do ostatniego miejsca, jak co roku, zapełniła się słuchaczami sala widowiskowa w Gminnym Ośrodku Kultury w Moszczenicy. Widzowie przybyli aby obejrzeć program artystyczny z okazji Dnia Matki przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury. Tego dnia na scenie GOK wysłuchać można było przemówienia okolicznościowego Wójta Gminy pana Marcelego Piekarka, który w niezwykle wzruszający sposób przedstawił jakże ważną rolę matki we współczesnym życiu rodzinnym i społecznym. Ponadto program wzbogaciły występy dziecięcych i młodzieżowych zespołów działających przy GOK; koła tańca ludowego "Wesołe Wełniaczki" oraz studia piosenki "Kolorowe Nutki". Gościem specjalnym uroczystości była pani Janina Bogus, 103-letnia mieszkanka naszej Gminy, z którą wywiad przeprowadził dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, pan Jerzy Korytkowski. Pani Janina, mimo zaawansowanego wieku, wykonała dwie pieśni z czasów swojej młodości, przy czym wykazała się znakomitą formą fizyczną i poczuciem humoru. Na koniec widzowie zostali zaproszeni na koncert w wykonaniu Anny Jurczyńskiej, Romualda Spychalskiego oraz Adama Wojtasika, którzy zaprezentowali najpiękniejsze melodie filmowe i musicalowe. Koncert ogromnie podobał się zgromadzonej publiczności i często był przerywany gromkimi brawami i bisami. Pokoncertowe opinie jednoznacznie wskazywały, że tego typu inicjatywy podobają się mieszkańcom Gminy. Program poprowadził, jak zwykle sympatycznie, z dużą dozą kultury osobistej, uczeń Szkoły Podstawowej w Moszczenicy, Mateusz Galia.

 

 Obejrzyj galerię zdjęć »

 

SPOTKANIE Z ROMUALDEM KOPERSKIM- 21 MAJA 2013

desc

 

1 maja Gminny Ośrodek Kultury w Moszczenicy odwiedził znany podróżnik, pisarz i zarazem rekordzista Księgi Guinessa Romuald Koperski. Zapisał się w niej grając na fortepianie bez przerwy przez 103 godziny i 8 sekund. W GOK, pan Romuald opowiedział zgormadzonym uczniom i gościom o swoich wyprawach na Syberię. Obejrzeli oni prezentację multimedialną, ilustrującą przebieg wypraw naszego podróżnika. Na koniec, każdy mógł otrzymać autograf. Dziękujemy za odwiedzenie GOK i trzymamy kciuki za następne przedsięwzięcie p. Romualda - gdyż, w czerwcu bieżącego roku zamierza rozpocząć próbę samotnego przepłynięcia łodzią wiosłową Oceanu Spokojnego.

 

 Obejrzyj galerię zdjęć »

 

OTWARCIE AMFITEATRU - MOTOFESTYN - 18 MAJA 2013

desc

 

W dniu 18 maja 2013 roku miało miejsce ważne wydarzenie dla Gminnego Ośrodka Kultury - uroczyste otwarcie nowopobudwanego amfiteatru. Dyrektor GOK - Jerzy Korytkowski, nie krył zadowolenia z nowego obiektu. O godzinie 10 miało miejsce uroczyste jego poświęcenie, którego dokonał ks. Szymon Kierkiewicz. Wstęgę, otwierając amfiteatr, przecięli: wójt Gminy Moszczenica - Marceli Piekarek, Sekretarz Powiatu - Piotr Wojtysiak, Wiceprezydent Piotrkowa - Andrzej Kacerek, Dyrektor Kancelarji Sejmiku - Michał Małecki i Przewodniczący rady Gminy - Grzegorz Nowicki. No "nowych" deskach GOK wystapili tego dnia miedzy innymi: mateusz Galia, koło tańca ludowego "Wesołe Wełniaczki", kapela ludowa "Tkacze", koło baletowe, studio piosenki "Kolorowe nutki", koło tańca nowoczesnego, zespół piosenki biesiadnej "Jacy Tacy Moszczeniacy", Kapela Tolka Gałązki i gościnnie grupa cyrkowa Caravella i klub Aikido Aikikai. O godzinie 14.00 rozpoczęła się druga część imprezy - motofestyn, na który zjechałi fani 2 i 4 kółek z całej Polski. Przygotowano dla nich, między innymi: pokazy stuntu motocyklowego, driftingu, konkursy z nagrodami. Przez cały czas trwania imprezy przeprowadzono również akcję honorowego oddawania krwi. barwnym punktem imprezy była uroczysta kawalkada, która przejechała ulicami Moszczenicy i ościennych miejscowości. Na koniec dnia w amfiteatrze wystąpiły zespoły Undercover i 4 Szmery.

 

Obejrzyj galerię zdjęć »

 

3 MAJA - ŚWIĘTO KONSTYTUCJI, 3 MAJA 2013

desc

 

„Chór Jana” z Ręczna gościł w Moszczenicy i swoim wspaniałym występem wzbogacił obchody 222 Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja śpiewając w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Św. gdzie została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie w Gminnym Ośrodku Kultury przemówienie okolicznościowe wygłosił wójt gminy Marceli Piekarek a wśród gości obecni byli m.in. wójt gminy z Ręczna Piotr Łysoń, radni gminy Moszczenica wraz z przewodniczącym Grzegorzem Nowickim, Halina Derach- przewodnicząca ZRKiOR, ks. proboszcz Władysław Paś, dyrektor Szkoły Podstawowej w Moszczenicy – Jolanta Kujawska oraz nauczyciele i rodzice, którzy przybyli z pocztami sztandarowymi reprezentowanymi przez uczniów szkół z terenu gminy. Wystąpiła orkiestra dęta pod kierunkiem Bronisława Żegoty a wiersze recytowali młodzi artyści z SP w Moszczenicy. Na koniec zaprezentował się w pieśniach patriotycznych „Chór Jana” a całość poprowadził z wigorem utalentowany uczeń szkoły w Moszczenicy Mateusz Galia.

 

 Obejrzyj galerię zdjęć »

 

50 LAT RAZEM - 18 KWIETNIA 2013

desc

 

W czwartek w Gminnym Ośrodku Kultury w Moszczenicy odbyła się uroczystość z okazji 50-lecia Pożycia Małżeńskiego, poprzedzona Mszą Św. w kościele parafialnym. W Jubileuszu uczestniczyło 25 par małżeńskich , które wspólnie przeżyły pięćdziesiąt lat i siedem par z sześćdziesięcioletnim dorobkiem małżeńskim. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie w imieniu Prezydenta RP wręczył wójt gminy Marceli Piekarek, który serdecznie pogratulował wszystkim wyróżnionym, życząc im zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w dalszym życiu. W uroczystości uczestniczył również przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Nowicki, ksiądz Szymon Kierkiewicz oraz dyrektor GOK Jerzy Korytkowski. Całość imprezy prowadziła Ewa Staniaszek- kierownik USC. Jubilaci otrzymali kwiaty oraz upominki oraz zostali zaproszeni na poczęstunek, w trakcie którego przygrywała im Kapela Tolka Gałązki.

 

 Obejrzyj galerię zdjęć »

 

MISTRZOSTWA POLSKI OYAMA KARATE - 13-14 KWIETNIA 2013

desc

 

W połowie kwietnia w Moszczenicy koło Piotrkowa Trybunalskiego odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski OYAMA Karate. Ta full contactowa odmiana tego sportu podczas zawodów skupiła blisko 400 zawodników i dużą publiczność. Były mocne ciosy i efektowne knockouty. Sprawdź, co jeszcze zarejestrowała kamera Orange sport.

 

 Obejrzyj film nakręcony przez ORANGE SPORT »

 

POŻEGNANIE PROBOSZCZA - 14 KWIETNIA 2013

desc

 

W niedzielę, 14 kwietnia 2013r., o godzinie 12.00 odprawiona została uroczysta suma, podczas której pożegnaliśmy ks. kanonika Bogumiła Bylinkę, który oddelegowany został do pełnienia posługi kapłańskiej do nowej parafii. Za jego posługę w parafi podziękowali przedstawiciele władz gminy, straży pożarnych naszej gminy oraz koła misyjne i ministranci. Dla ks. Bogumiła zagrała również kapela ludowa Tkacze oraz irkiestra dęta. Życzymy powodzenia w nowej parafii. Obejrzyj galerię zdjęć »


WSPOMNIENIE JANA PAWŁA II - 12 KWIETNIA 2013

desc

 

W dniu 12 kwietnia do Gminnego Ośrodka Kultury w Moszczenicy zaproszono mieszkańców na program artystyczny, zatytułowany „ Dziękujemy Ci Ojcze Święty”- upamiętniający VIII rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II. Grupa teatralna z GOK oraz uczniowie Gimnazjum w Moszczenicy przedstawili montaż literacko-muzyczny, ukazujący fragmenty z życia Ojca Świętego oraz związane z tym anegdoty a na koniec odbyła się projekcja filmu o Janie Pawle II.

 

Obejrzyj galerię zdjęć »

 

LITTLE STARS OF BIG STAGE - GIMNAZJUM - 12 KWIETNIA 2013

desc

 

Dnia 12.04.2013r. w Gminnym ośrodku Kultury odbył się VI Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej "Little stars of big stage". W konkursie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych z Moszczenicy, Gorzkowic, Wolborza, Przygłowa z siedzibą we Włodzimierzowie, Dąbrowy nad Czarną, Srocka, Tomawy oraz Szydłowa.
W kategorii solistów I miejsce zajęła Marta Orlik z Gorzkowic, która wykonała utwór Whitney Houston "I will always love you", II miejsce - Emilia Jatczyk z Moszczenicy z piosenką "Stay" Rihanny, III miejsce - Emilia Sobala z Moszczenicy piosenka: "Titanium" David Guetta.
Z kolei w kategorii zespoły I miejsce zajął zespół z Wolborza piosenka: "I wanna be the only one" Eternal oraz zespół New Age z Przygłowa z utworem "Use somebody" Kings of Leon, II miejsce Julia Rajska i Paulina Grzanek z Czarnocina piosenka: "Rolling in the deep" Adelle, III miejsce Joanna Jabłońska i Natalia Filipczak Szydłowa z utworem I'm so excited" The pointer sisters. W tej kategorii wyróznienie zdobył zespół Angels z Tomawy z piosenką "Hallelujah" Leonard Cohen.
W jury zasiedli: Katarzyna Korytkowska, Ewa Tarnowska - Ciotucha oraz Maria Bylinka.

 

 Obejrzyj galerię zdjęć »

 

PRZEGLĄD STOŁÓW I PALM WIELKANOCNYCH POWIATU PIOTRKOWSKIEGO - 24 MARCA 2013

desc

 

Stoły aż się uginały od przepysznych, tradycyjnych wielkanocnych potraw przygotowanych na Powiatowy Przegląd Stołów i Palm Wielkanocnych. W minioną Niedzielę Palmową do Gminnego Ośrodka Kultury w Moszczenicy starosta powiatu piotrkowskiego Stanisław Cubała zaprosił reprezentacje gmin oraz szkół prowadzonych przez powiat do udziału w ósmej edycji imprezy. Po poświęceniu potraw przez księdza kanonika Bogumiła Bylinkę proboszcza moszczenickiej parafii, jury: Małgorzata Radomiak - plastyk powiatu, Krzysztof Krajewski - kierownik wydziału rolnictwa i ochrony środowiska oraz Ryszard Musiałowicz - kierownik wydziału zarządzania kryzysowego i spraw społecznych, po wnikliwej ocenie, postanowiło przyznać 14 równorzędnych nagród. Reprezentacje gmin wspierali obecni na przeglądzie burmistrz Wolborza Elżbieta Ościk, burmistrz Sulejowa Stanisław Baryła i wójtowie gmin: Moszczenica - Marceli Piekarek, Ręczno - Piotr Łysoń. Przegląd poprzedziła msza święta. Nagrody dla uczestników przeglądu wręczali: Marek Mazur Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego, wicestarosta piotrkowski Grzegorz Adamczyk, sekretarz powiatu Piotr Wojtysiak oraz radni powiatowi. W przeglądzie wzięli udział reprezentanci:
1. Stowarzyszenie Rozwój Sołectwa Plucice i Stowarzyszenie "Krośnianki"- Gorzkowice
2. Gminna Rada KGW z Czarnocina
3. Gminna Rada Kobiet w Moszczenicy
4. Gmina Ręczno
5. Gmina Rozprza
6. Gmina Wola Krzysztoporska
7. Gmina Łęki Szlacheckie
8. Gmina Wolbórz
9. Stowarzyszenie Powiatowa Rada Kobiet w Piotrkowie Tryb.
10. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulejowie
11. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie
12. Zespół Szkół Rolniczych w Czarnocinie
13. Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach
14. Zespół Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu
Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom przeglądu oraz wystawcom komercyjnym za zaangażowanie w krzewieniu tradycji ludowych i uświetnieniu powiatowej imprezy.
Opracowanie tekstu: Aneta Stępień

 

 Obejrzyj galerię zdjęć »

 

DZIEŃ KOBIET - 8 MARCA 2013

desc

 

8 marca 2013 roku o godz 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Moszczenicy rozpoczął się program artystyczny z okazji Dnia Kobiet. Każda pani i dziewczynka była tego dnia witana w GOK z serdecznymi życzeniami i symbolicznym goździkiem. Koło teatralne GOK wystawiło, specjalnie przygotowane na ten dzień, przedstawienie. Jak co roku, odbył się również konkurs na Gospodynię Roku Powiatu Piotrkowskiego. O miano najlepszej ubiegało się 5 kandydatek - Anna Stachowska (Ręczno - Majkowice), Aleksandra Mirosława Korek-Rycerz (Sulejów - Łazy Dąbrowa), Zdzisława Śmigielska (Gorzkowice), Katarzyna Kula (Wolbórz) i Agnieszka Pietrzak (Moszczenica - Gościmowice II). Panie musiały zaprezentować się wokalnie, stworzyć portret z balona, wykazać się znajomością przepisów przeciwpożarowych i umiejętnością tańca oraz siłą... krzyku. Najlepsza okazała się reprezentantka Moszczenicy - p. Agnieszka Pietrzak. Tego dnia nie zabrakło również występów wokalnych. Przed publicznością wystąpili - Kapela TKACZE, Jacy Tacy Moszczeniacy, Kapela Tolka Gałązki. Największą atrakcją był pokaz Zumby w wykonaniu grupy Ewy Chubinidze.

 

 Obejrzyj galerię zdjęć »

 

I TURNIEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ STRAŻAKÓW - 3 MARCA 2013

desc

 

W dniu 03.03.2013r. w Gminno – Szkolnej Hali Sportowej im. Romana Kaźmierczaka w Moszczenicy, pod patronatem Wójta Gminy Moszczenica – Pana Marcelego Piekarka, Prezesa Zarządu Gminnego OSP w Moszczenicy – Pana Dariusza Magacza oraz Prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Tryb. - Pana Stanisława Sipy, odbył się I Turnieju w halowej piłce nożnej strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Moszczenica. Udział w rozgrywkach wzięło dziewięć (na czternaście możliwych) jednostek z terenu gminy. Zwycięzcami okazali się strażacy z OSP Moszczenica pokonując w finale OSP Gościmowice Drugie (3:0). Na trzecim miejscu podium uplasowała się jednostka z OSP Kiełczówka, która w meczu o trzecie miejsce pokonała po karnych OSP Baby (1:1 i 2:1k). „Mecze stały na bardzo wysokim poziomie oraz było widać wiele zaangażowania i woli walki. Na pewno turniej ten będziemy organizować cyklicznie co roku.” - powiedział Dariusz Magacz podsumowując turniej. Królem strzelców został druh z OSP Moszczenica – Piotr Domański. Najlepszym bramkarzem wybrany został druh z OSP Kiełczówka – Marek Pasek. W zwycięskiej drużynie grali: Norbert Kędra, Piotr Kędra, Rafał Pirek, Artur Skoczylas, Grzegorz Kowara, Jakub Kuźnicki, Adrian Wojtysaiak, Piotr Domański, Jakub Domański, Rafal Majda, Marcin Kaźmierczak, Włodzimierz Kaźmierczak. 

 

 Obejrzyj galerię zdjęć »

 

LITTLE STARS OF BIG STAGE - 1 MARCA 2013

desc

 

Dnia 01 marca 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Moszczenicy odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Angielskiej „Little Stars of Big Stage”. Organizatorami imprezy byli Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim, Gminny Ośrodek Kultury w Moszczenicy oraz Szkoła Podstawowa w Babach. Na wstępie w imieniu organizatorów głos zabrali: p. Jerzy Korytkowski – Dyrektor GOK w Moszczenicy, p. Maria Bylinka – Dyrektor SP w Babach oraz p. Katarzyna Korytkowska – pomysłodawca konkursu, nauczyciel języka angielskiego w SP w Babach. Prowadzenia imprezy podjęła się uczennica klasy VI – Anna Mamełka. Uczestnicy konkursu to pasjonaci śpiewu, tańca, gry i języków obcych. Jednak talenty prezentowane na scenie to tylko część ich zainteresowań. Do pozostałych należą m.in.: malowanie, jazda konna, projektowanie odzieży, budynków, rękodzielnictwo (biżuteria), zwierzęta, spotkania z przyjaciółmi i wiele innych. W konkursie wzięło udział 110 uczestników z 14 szkół podstawowych z terenu powiatu. Uczestnicy wykazali się pomysłowością w kwestii ubioru jak również ruchu scenicznego. Mogliśmy podziwiać grę sportową, zespoły taneczne oraz grę na instrumentach muzycznych. W przerwie podczas obrad jurorów, wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek oraz plakietkę z logo konkursu. Tradycyjnie przygotowano wspólne śpiewy karaoke. Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VI z podziałem na solistów i zespoły.

Jury w składzie: przewodniczący – p. Hanusz Kowalczyk, członkowie: p. Ewa Tarnowska-Ciotucha oraz p. Justyna Szafrańska-Zabłocka, oceniało dobór repertuaru, ogólny wyraz artystyczny, aranżację, wykonanie oraz poprawność językową. Przed prezentacją wyników konkursu zabrał głos przewodniczący jury, który wyraził swoje zadowolenie z ogólnego poziomu reprezentowanego, w szczególności, przez klasy młodsze. Jak stwierdził: „…jest to bardzo budujące na przyszłość”. Nie omieszkał wskazać też pewnych niedociągnięć, które jego zdaniem, wynikały z „niewyleczonych historii (chorób), co utrudniało śpiewanie” lub „mutacji, ale to siła wyższa i nikt tego nie przeskoczy”.

Wyniki konkursu:

W kategorii klas I – III wśród solistów:
I miejsce – Amelia Myszyńska ze Srocka
II miejsce – Emilia Margas z Ręczna
III miejsce – Wiktoria Pielużek z Nowej Wsi
Wyróżnienia: Marta Kujawska z Jarost, Bartosz Strzelecki z Rękoraja, Joanna Kluf z Gomulina.

WW kategorii klas I – III wśród zespołów i duetów:
I miejsce – Zespół „No Name” z Wolborza
II miejsce – Marta Marszalik i Patrycja Stępień z Ręczna
IIIII miejsce – Julia Kowalska i Małgorzata Ewiak z Nowej Wsi Wyróżnienia: Emilia Patryniak i Martyna Bieńkowska z Jarost, Aleksandra Kulik i Dominika Wieczorek ze Straszowa.

W kategorii klas IV – VI wśród solistów:
I miejsce – Ewelina Pirek z Gomulina
II miejsce – Amelia Cybula z Bab
III miejsce – Dominika Hebda ze Straszowa
WyWyróżnienia: Julia Żak z Jarost, Krzysztof Wojtysiak z Bab, Radosław Sobański z Nowej Wsi, Urszula Margas z Ręczna, Rafał Szopa z Ręczna, Mateusz Galia z Moszczenicy.

W kategorii klas IV – VI wśród zespołów i duetów:
II miejsce – Sandra Głowacka i Weronika Nowak z Moszczenicy
II miejsce – Małgorzata i Aleksandra Dura z Ręczna
III miejsce – Zespół „Witoski” z Szydłowa
Wyróżnienia: Zespół „Keep Smiling” z Wolborza, Zespół z Woli Kamockiej, Zespół „We Love 90’s” z Nowej Wsi.
Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia podczas wręczania podziękowań nauczycielom, którzy przygotowali uczestników konkursu.

 

Obejrzyj galerię zdjęć »

 

FERIE Z GOKIEM - PODSUMOWANIE - 21 CZERWCA 2013

desc

 

„Bezpieczne ferie z GOK-iem”- pod takim hasłem zorganizowano zimowy wypoczynek dla dzieci w Moszczenicy. Uczestniczyło w nim około dwustu dzieci z terenu gminy. Dzieci brały udział w turniejach sportowych i wycieczkach; do elektrowni i kopalni Bełchatów, do Tomaszowa na kręgielnie i tor łyżwiarski oraz do Tuszyna na basen. Na zakończenie ferii w GOK-u dzieci uczestniczyły w grach i zabawach oraz wspólnym poczęstunku. Natomiast wójt gminy Marceli Piekarek wraz z radną Czesławą Kałuzińską oraz dyrektorem GOK Jerzym Korytkowskim wręczyli puchary, dyplomy i słodkie upominki uczestnikom konkursów i turniejów. Dyrekcja GOK w Moszczenicy składa serdeczne podziękowania członkom Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za pomoc w organizacji ferii zimowych dla dzieci z terenu gminy.

 

 Obejrzyj galerię zdjęć »

 

90 LAT WŁÓKNIARZA MOSZCZENICA - 16 LUTEGO 2013

desc

 

W dniu 16 lutego 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Moszczenicy swoje obchody 90- lecia istnienia świętował Klub Sportowy „Włókniarz” Moszczenica. Uroczystości zostały zainaugurowane już o godz. 09:00 rano I Memoriałem im. Romana Kaźmierczaka w miejscowej hali sportowej. W turnieju udział wzięło osiem drużyn z województwa łódzkiego. Nieszczęściem dla innych miejscowi okazali się niegościnni i wygrali tenże turniej. Trzeba dodać, że w zwycięskiej drużynie grali wyłącznie wychowankowie przedwcześnie zmarłego trenera, działacza, samorządowca i zasłużonego krwiodawcy. Na drugim miejscu uplasowali się juniorzy Trójki Tomaszów Maz. a na trzecim Mechanik Radomsko. Następnie uroczystości przeniosły się do miejscowego Domu Kultury, gdzie miała miejsce uroczysta akademia, na której to odznaczeni zostali zasłużeni dla klubu sportowcy i działacze:

Odznaka „Zasłużony dla Łódzkiego Związku Piłki Nożnej”:
- Andrzej Kacperek
- Krzysztof Ruszkiewicz

SSrebrna Odznaka Łódzkiego Związku Piłki Nożnej:
- Ks. Bogumił Bylinka
- Sławomir Góralczyk
- Leszek Heinzel
- Mirosław Kawnik
- Marceli Piekarek
- Bogdan Henryk Świątek s. Jana
- Bogdan Świątek

Medal OZPN „Za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej”:
- Janusz Cichosz
- Krzysztof Chamczyk
- Jan Kaźmierczak
- Wojciech Kilian
- Janusz Szewczyk

Złotą Honorową Odznaką OZPN Piotrków Tryb. wyróżnieni zostali:
Paweł Andrzejewski
Daniel Cichosz
Małgorzata Domańska
Tadeusz Gal
Arkadiusz Kaźmierczak
Włodzimierz Kaźmierczak
Jerzy Korytkowski
AAdrian Wojtysiak
Artur Leks
Piotr Miazek
Marcin Staniaszek
Sławomir Stańczyk
Marek Wojciechowski
Piotr Wojtysiak

Listy gratulacyjne od PKonstanty Kraska
Daniel Olejnik
Adrian Piłat
Marcin Skrobek
Dariusz Sońta
Maciej Toma

Uroczystość swoją osobą zaszczycili min.: Dyrektor departamentu sportu i turystki przy Urzędzie Marszałkowski – Ryszard Kaliński; Przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego – Marek Mazur; Starosta Piotrkowski – Stanisław Cubała; Sekretarz Powiatu Piotrkowskiego – Piotr Wojtysiak; Komendant Miejski PSP – Włodzimierz Kapiec; oraz przedstawiciele miejscowego samorządu z Wójtem – Marcelim Piekarkiem i Przewodniczącym Rady Gminy Moszczenica – Grzegorzem Nowickim na czele.

Troszkę historii Klub KS Włókniarz Moszczenica został założony w listopadzie 1922 roku przez pracowników miejscowego zakładu bawełnianego, księdza Stanisława Kielera oraz kierownictwo miejscowej szkoły. Teren pod boisko dał właściciel tutejszej fabryki – Ender. Pierwszy mecz Włókniarzyści rozegrali ze Szczerbcem Wolbórz wygrywając 5:1. Jednym z większych sukcesów klubu była wygrana, chłopców z rocznika 1994 i młodsi, w 26 Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Chłopców „Piłkarska Kadra Czeka” jest to nieoficjalne Mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej. W zwycięskiej drużynie grali: Fabian Dziadczyk, Michał Nowak, Jakub Domański, Dawid Kędra, Bartosz Jachymski, Kamil Sońta, Tobiasz Kołodziejczyk, Kasjan Kaźmierczak, Jakub Kuchta, Jakub Świątek, Maciej Jarek, Adam Krężel, Adam Kaźmierczak, Jakub Adamek, Tomasz Jaroniek, Adrian Sońta, Mateusz Sobala. Trenerem zwycięskiej drużyny był Roman Kaźmierczak. Obecnie drużyna seniorów Włókniarza Moszczenica gra w IV lidze, gdzie kadra w 90 procentach oparta jest na wychowankach klubu. Obecnie w klubie jest zarejestrowanych ponad 120 zawodników (w tym ponad 100 młodzieżowców) w 6 kategoriach wiekowych.

 

 Obejrzyj galerię zdjęć »

 

BYĆ WÓJTEM JEDEN DZIEŃ - 18 STYCZNIA 2013

desc

 

Od godz. 10 fotel wójta gminy Moszczenica zajmie dziś (25 stycznia) Sebastian Sońta z Pomykowa. Fotel został wylicytowany podczas XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (13 stycznia) za 410 zł przez Sebastiana Sońte z Pomykowa, który przez jeden dzień będzie miał okazję zarządzać gminą. Po zaprzysiężeniu „nowego wójta” na urząd w Urzędzie Gminy – uroczystości przeniosły się Szkoły Podstawowej w Moszczenicy, gdzie miał miejsce przygotowany przez uczniów program artystyczny. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego przed rokiem (25.01.2012) Romana Kaźmierczaka – patrona Hali Sportowej w Moszczenicy i z tej okazji zaprezentowano witrynę internetową hali sportowej. Uczniowie moszczenickiej podstawówki zatańczyli również tradycyjny już szkolny taniec – Cotton Eyed Joe. Mateusz Galia, Sandra Głowacka i Weronika Nowak zaśpiewali również utwory muzyczne. Wisienką na torcie był pokaz Aikido, zorganizowany przez panią Martę Wąs z Klubu Aikido Aikikai. Zarządzeniem jednodniowego wójta było, aby 1 czerwca tego roku był w naszej gminie dniem sportu. Za całość imprezy odpowiadali p. Anna Budzisz i p. Tomasz Jaros.

 

 Obejrzyj galerię zdjęć »

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA - 18 CZERWCA 2013

desc

Jak co roku przybyły do Gminnego Ośrodka Kultury rzesze uśmiechniętych babć i dziadków, aby obejrzeć występy, jakie przygotowały dla nich ich wnuczęta. Tego roku obchody Dnia Babci i Dziadka poprowadził po raz pierwszy Mateusz Galia, doskonale sprawdzając się w roli konferansjera. Życzenia z tej okazji złożyli wszystkim babciom i dziadkom dyrektor GOK Jerzy Korytkowski oraz pan wójt Marceli Piekarek, zapraszając na program artystyczny, który w tym roku był wyjątkowo "obfity". Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół baletowy, prezentując układ choreograficzny pt: "Laleczki". Następnie trzecioklasiści z Bab przedstawili montaż słowno-muzyczny przygotowany specjalnie z okazji święta babć i dziadków. Wystąpiły także zespół tańca nowoczesnego, tańca ludowego i artyści ze Studia Piosenki "Kolorowe nutki". Uczenice z Bab zagrały na skrzypcach (Julia Cybula) i flażolecie (Kinga Hejduk). Jednakże główną atrakcją tego wieczora były przedstawienia: "Kot w butach" - zaprezentowane przez uczniów z Bab, oraz jasełka bożonarodzeniwe pt. "Wśród Nocnej ciszy Bóg się rodzi" - w wykonaniu uczniów z Gazomii Starej. 

 

 Obejrzyj galerię zdjęć »


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - 13 STYCZNIA 2013

desc

 

13 stycznia 2013 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 21 - tym razem dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Gminny Ośrodek w Moszczenicy przyłączył się do tej gry, a z nim strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych naszej gminy. Kwestowali oni na rzecz WOŚP przed kościołami, jak i podczas koncertu zimowego, który rozpoczął się w GOK o godz. 17.00, a podczas którego miała miejsce licytacja cennych przedmiotów i karnetów. A można było wylicytować wejściówki na basen, siłownię, talony na spływ kajakowy, jazdę konną, wymianę opon, kolację w Dworku i Pizzerii Rocco. Główną atrakcją licytacji był fotel wójta. Podczas trwania akcji nasi wolontariusze zebrali łączną kwotę 11.119,43 zł, 32 Euro oraz 12 Koron. Do osiągnięcia takiego wyniku przyczyniły się szkoły. Szkoła podstawowa z Bab, Szkoła podstawowa z Moszczenicy, Szkoła podstawowa z Rękoraja, gimnazjum z Moszczenicy. Największą sumę zebrała szkoła podstawowa z Gazomii Starej w wysokości 1.224,80 zł. W tym z licytacji w trakcie trwania Koncertu Zimowego zebrana została kwota w wysokości 1.922,39 zł. Fotel wójta gminy Moszczenica wraz z jednym dniem zarządzania gminą został wylicytowany za 410 zł przez Sebastiana Sońtę z Pomykowa. Na scenie wystąpiło wielu artystów - Orkiestra Dęta z Moszczenicy, Jacy Tacy Moszczeniacy, Kapela Podwórkowa Tolka Gałązki, Mateusz Galia i zepół FRACTION, mający na swoim koncie występy m.in. w Niemczech, Szwecji czy Finlandii. O godz. 15.00 na placu GOK, chętni mogli skosztować pieczonych na ognisku kiełbasek oraz zabaczyć pokazy ratownictwa, prezentowane przez strażaków, którzy nie szczędzili sprzętu i swojego potu, aby uratować dwie niewiasty, które "rozbiły" auto na latarni przed GOK. Chociaż była to akcja pozorowana, pokazuje jak cenne jest wyposażenie jednostek straży, które może zyskać te ważne dla życia ludzkiego minuty. Przez cały czas trwania koncertu zimowego również można było nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy, którego uczyli SIMY - czyli Społeczni Instruktorzy Młodzieżowi PCK. Sie ma! 

 

Obejrzyj galerię zdjęć »

 

KRASNALE NA PARKIECIE - 11 STYCZNIA 2013

desc

 

W ubiegły piątek odbyła się uroczystość choinkowa dla dzieci uczęszczających do Przedszkola Niepublicznego „KRASNAL”. Do wiadomości zgromadzonych, a dla satysfakcji własnej i personelu dyrektor przedszkola poinformowała, iż placówka ma za sobą 20 lat pracy, stąd choinka organizowana była po raz 21. Z uwagi na dużą liczbę dzieci oraz dzięki uprzejmości dyrektora GOK- Jerzego Korytkowskiego uroczystość choinkowa odbyła się w miejscowym Domu Kultury. Dzieci zaprezentowały przed zaproszonymi gośćmi Jasełka, następnie bawiły się na „parkiecie” z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem. W miłej i sympatycznej atmosferze doczekały Mikołaja, który wspólnie z zespołem umilał dzieciom zabawę. Dyrektor przedszkola Danuta Marcińczak podziękowała za udaną imprezę, za liczne przybycie i zaangażowanie lokalnego środowiska w przebieg uroczystości.

 

Obejrzyj galerię zdjęć »