XXII PRZEGLĄD KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH IM. JANA DERLETY W SZYSŁOWCU - 14 CZERWCA 2009

desc

 

W dniu 14.06.2009r. odbył się XXII Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. Jana Derlety w Szydłowcu. Organizatorem tegorocznej imprezy było Szydłowskie Centrum Kultury – Zamek. Z Gminnego Ośrodka Kultury w Moszczenicy wystąpiła Kapela Ludowa ‘TKACZE’. Celem przeglądu jest popularyzacja dorobku zespołów prezentujących polski folklor taneczny i muzyczny opracowany artystycznie, upowszechnianie kultury ludowej oraz doskonalenie warsztatu twórczego uczestników. W kategorii kapel i zespołów folkowych Kapela Ludowa ‘TKACZE’ w składzie: Jan Łaski, Mieczysław Czapla, Piotr Chorąży, Karol Radomiak, Henryk Sipiński, Czesław Matera, Jakub Król zajęła II miejsce.

Obejrzyj galerię zdjęć »

 

 

IX ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁĄ II  - 3 KWIETNIA 2009

desc

 

Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury w Moszczenicy włącza się do uroczystości upamiętniających śmierć naszego Papieża - Polaka Jana Pawła II. Tym razem uroczystości zaplanowane były na dwa dni. W piątek 3.04.2009 wyświetlono film pt. "Jan Paweł II. Człowiek, który zmienił świat". Część artystyczna miała miejsce w niedzielę. Rozpoczęła się ona od pojawienia się na scenie GOK księdza proboszcza Bogumiła Bylinki, który przedstawił zgromadzonym fragmenty z życia Ojca Świętego. Wręczono też księdzu statuetkę, w podziękowaniu za wieloletnią współpracę z GOK. Na scenie wystąpili: orkiestra dęta z Moszczenicy, koło teatralne, zespół wokalno-instrumentalny Krzysztofa Bylinki, "Okaryna", "Snakersi" i "Tkacze".

Obejrzyj galerię zdjęć »

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA - 22 STYCZNIA 2009

desc

 

W dniu 22.01.2009r. w GOK w Moszczenicy odbył się program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. W programie udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Babach w montażu słowno-muzyczno-tanecznym pt: "Legenda o poznańskich koziołkach", który przygotowany został panie: Teresę Włodarczyk, Małgorzatę Gradowską, Elżbietę Królikiewicz oraz Marię Bylinkę, która odpowiadała za oprawę muzyczną występu. Na scenie pojawiły się również zespoły artystyczne GOK - członkowie koła teatralnego (opiekun: Lidia Winciorek), zespół tańca ludowego "Wesołe Wełniaczki" (opiekun: Elżbieta Góra), zespoły tańca nowoczesnego: "Paragraf", "Stars" i "Kaskada", działające pod kierunkiem p. Magdaleny Piątkowskiej, zespół instrumentalny "Camerata" (opiekun: Jan Dudkiewicz), a także Dziecięcy Zespół Wokalno-Instrumentalny "Okaryna" oraz "Snakersi" (opiekun: Dariusz Magacz). Zaprezentowali się również laureaci IV Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Podczas występów Kapituła Gminnego Ośrodka Kultury w składzie: Alicja Sokół, Łukasz Toma, Piotr Chorąży pod przewodnictwem dziadka Jerzego Korytkowskiego nadała honorowe tytuły Babci - Przyjaciela GOK oraz Dziadka - Przyjaciela GOK. Te zaszczytne wyróżnienia otrzymali: p. Halina Derach, Janina Cybula, Marceli Piekarek oraz Jan Kaźmierczak. Całość poprowadził Łukasz Toma.

Obejrzyj galerię zdjęć »